Skrýt nabídku
ČeskyEnglish

Seznam rostlin vhodných k pěstování za účelem využití biomasy pro energetické účely z pohledu minimalizace rizik pro ochranu přírody a krajiny

Seznam slouží zejména jako odborný podklad pro rozhodování orgánu ochrany přírody (OOP) v souladu s podmínkami zákona o ochraně přírody a krajiny č. 114/1992 Sb., zejména pak § 5, odst. (4) Záměrné rozšíření geograficky nepůvodního druhu rostliny a odst. (5) Záměrné rozšiřování křížence druhů rostlin.

Seznam byl vypracován odborníky VÚKOZ, v.v.i. na základě zadání MŽP v této formě poprvé v roce 2008 a je průběžně aktualizován na základě výsledků výzkumu a praxe. Žádost o posouzení a zařazení nových taxonů energetických rostlin do Seznamu podává prodejce sadby nebo pěstitel na odbor péče o krajinu (611) MŽP. Pokud v seznamu nejsou uvedeny může být jejich pěstování zakázáno místním OOP.

Případné dotazy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Seznam ve formátu PDF

Seznam ve formátu HTML